Za nami pierwsze działanie zrealizowane w ramach projektu „Tworzę, więc jestem”, realizowanego w ramach Programu Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego w Mieście Chełm na lata 2026–2030.
Podczas tegorocznej Nocy Muzeów uczestnicy mogli wziąć udział w otwartych warsztatach arteterapeutycznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.
W swobodnej, otwartej formule każdy mógł przysiąść przy stole i spróbować swoich sił w tworzeniu kompozycji inspirowanych metodą zentangle. Uczestnicy wypełniali wzorami kontury muzealnych budynków, tworząc niepowtarzalne, pełne wyobraźni prace.
Był to czas twórczego skupienia, rozmów i wspólnego działania — pokazujący, że sztuka może stać się prostą i dostępną dla każdego formą relaksu oraz wyciszenia.
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten wieczór razem z nami.

Zadanie realizowane w ramach Programu Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego
w Mieście Chełm na lata 2026-2030






